Poznaj inspirację stojącą za ścieżką dźwiękową Dying Light 2

W najnowszym odcinku Dying 2 Know More, w którym kompozytor Olivier Derivière (Streets of Rage 4, Vampyr, A Plague Tale: Innocence) zdradza szczegóły specjalnego, stworzonego na zamówienie instrumentu tworzącego niezwykłe dźwięki w grze. Ponadto autor dzieli się także inspiracjami stojącymi za głównym tematem muzycznym Dying Light 2, czyli „Run, Jump, Fight”.

Wykonany ze starego koła rowerowego, stalowego pręta, kilku metalowych drutów i innych odpadków z miasta, Elektryczny Psałterz przywołuje na myśl pomysłowość ocalałych z Villedoru. Zaprojektowane przez Nicolasa Brasa, instrumentalistę i muzyka, struny instrumentu, które mogą być szarpane lub smyczkowane, odpowiadają konkretnym postaciom w grze.

Chcąc nadać ścieżce dźwiękowej gry Dying Light 2 Stay Human nowego wymiaru, Olivier Derivière i Techland postanowili wejść we współpracę z jedną z najlepszych orkiestr na świecie – London Contemporary Orchestra. Wspólnymi siłami nagrali cały materiał w kultowym Abbey Road Studios, tworząc wyjątkowe doświadczenie muzyczne, które na długo pozostanie w pamięci graczy.

Inne wiadomości