Dying Light 2 Stay Human – Behind the Music

Poznaj proces kreatywny tworzenia muzyki do gry Dying Light 2 Stay Human w 4-odcinkowej serii filmów.
Doświadcz z bliska ujmującej ścieżki dźwiękowej z Dying Light 2 Stay Human wraz z jej twórcą Olivierem Derivièrem, nominowanym do BAFTA, zdobywcą wielu nagród. W tych kilku odcinkach kompozytor przedstawia swój proces twórczy oraz wyjawia, jak złożona i pełna mocy muzyka nadaje życia grze.

Muzyka miasta
W dynamicznym wideo widz poznaje innowacyjne podejście Oliviera do kompozycji i designu dźwięku. Współpraca z Techlandem, z jej kulminacją w postaci wspólnego projektu z London Contemporary Orchestra, miała na celu stworzenie porywającej ścieżki dźwiękowej, która dobrze współbrzmiałaby z wielkimi przestrzeniami miasta Villedor. W kolejnych odcinkach kompozytor zagłębia się w szczegóły związane z kompozycją idealnej oprawy do sekwencji parkourowych, strategii urozmaicających narrację muzyką oraz sposobami na dodatkowe muzyczne uderzenie w scenach walki.

“Najwspanialszym aspektem pracy nad ścieżką dźwiękową do Dying Light 2 było to, że wielu graczy skontaktowało się ze mną bezpośrednio, by wyrazić swój entuzjazm na temat muzyki. Opowiadali mi o emocjach, jakie czuli podczas parkouru, walki, budowy świata i odkrywania historii. To spełniło moją nadzieję – graczom spodobała się muzyka, zanurzyli się w niej. Czuli, że miała ona wpływ na ich rozgrywkę. Ciągle jestem pod wrażeniem, że dostaliśmy tak pozytywną reakcję i dziękuję Techlandowi za możliwość odkrywania muzyki w Dying Light 2 jak nigdy wcześniej”
– mówi Olivier Derivière”

W filmach Olivier podkreśla wyjątkowym brzmieniem nową falę zniszczenia, która przetoczyła się przez świat Dying Light 2 Stay Human. O pomoc w tworzeniu tego dźwięku poprosił Nicolasa Brasa, znanego twórcę instrumentów i muzyka, który skonstruował elektryczny psałterion. Wykonany z metalu, pokręcony i wygięty zgodnie z wizją projektanta, ten nowy instrument był jednym z wielu elementów, który został wykorzystany do powstania porywającej ścieżki dźwiękowej gry.

“Praca z Olivierem to dla nas wielki zaszczyt i jesteśmy dumni mogąc przedstawić jej rezultat w postaci muzyki do Dying Light 2 Stay Human milionom graczy na całym świecie. Olivier to niezrównany kompozytor i deweloper, który rozumie potencjał gier wideo i pragnienia graczy. Był i jest on integralną częścią naszego zespołu, który wsparł poprzez stworzenie wyjątkowego systemu kontroli dźwięku, reagującego na wydarzenia w grze. Efekty tej współpracy są niesamowite i nie ma wątpliwości, dlaczego Olivier uznawany za jednego z największych ekspertów w branży”
– mówi Paweł Marchewka, prezes Techlandu.

Zapraszamy do obejrzenia filmów o ścieżce dźwiękowej Dying Light 2 Stay Human na oficjalnym kanale YouTube Techlandu

Dying Light 2 Stay Human - Behind the Music

Inne wiadomości