Aktualizacja Społeczności nr 3 (1.13)

Zawartość Community Update powstaje w oparciu o opinie graczy, które przesyłane są głównie za pośrednictwem funkcji Community Ideas. Stosowny formularz można znaleźć na oficjalnej stronie. Najnowsza łatka wprowadza ulepszenia i poprawki dotyczące takich aspektów jak uzbrojenie, ekwipunek, przeciwnicy i misje. Aktualizacja rozpoczyna proces implementacji wszystkich funkcji obiecanych wcześniej w ramach planu rozwoju gry.

Usprawnienia broni
W aktualizacji społeczności nr 3 wzięliśmy na warsztat wasze bronie. Do gry trafi dużo zmian, które pomogą pielgrzymom rozwinąć swój arsenał.

System naprawy broni to pierwsza rzecz, na której chcieliśmy się skupić. Rozumiemy, że na pewno każdy z was ma jakąś broń, z którą nie chce się rozstawać, trzymając ją w swoim ekwipunku jako trofeum. Nie musicie już polegać na talizmanie Korka, by były one niewidoczne – od teraz możecie nimi machać do woli, gdyż każdy lokalny rzemieślnik jest w stanie je później naprawić. Musicie mieć przy sobie kilka materiałów potrzebnych do stworzenia danej broni i trochę Waluty Starego Świata. Pamiętajcie jednak, że im bardziej zniszczona broń, tym wyższa będzie cena jej naprawy.

Kolejnym punktem na naszej liście są wrogowie upuszczający bronie! Od teraz w grze istnieje szansa, że wasz przeciwnik upuści swoją broń po śmierci. Dzięki temu możecie zdobyć przewagę podczas dalszej walki. Bronie upuszczane przez wrogów są najczęściej dość pospolite, jednak szansa na rzadki łup wzrasta podczas walki z niektórymi przeciwnikami.

Rozbieranie modyfikacji na części pozwoli wam odzyskać zasoby i zwolnić miejsce na modyfikacje. Nie musicie już czekać, by zwiększyć moc swojej broni – teraz możecie to zrobić w dowolnym momencie!

Nowy rodzaj rzadkości broni to ostatnie z usprawnień! Egzotyczne łupy będą teraz oznaczone szkarłatnym kolorem. Nie wyróżniają się jedynie zwiększoną wytrzymałością i obrażeniami – posiadają też wyjątkowe cechy, takie jak zwiększone obrażenia w głowę, szansa na zadanie podwójnych obrażeń podczas silnego ataku lub na ogłuszenie przeciwników podczas ataku. Możecie je znaleźć pudełkach z łupami Azylu Pielgrzymów, tygodniowych i dziennych kontraktów, zdobywając poziomy legendy oraz pokonując regrywalne anomalie GRE. Ze względu na ich moc są niezwykle rzadkie, a szansa na ich zdobycie jest niska!

Zmiany talizmanu Korka
Talizman Korka był od zawsze dużą częścią naszej gry, przydając się graczom podczas ich przygód w mieście. Zmieniając bronie, chcemy, by jego status nie uległ jednak zmianie. Dlatego wprowadzamy nowy modyfikator tego talizmanu – od teraz będzie on zwiększać obrażenia, gdy wytrzymałość danej broni będzie wynosić 15% lub mniej. Podejmując ryzyko, macie szansę zdobyć większą nagrodę!

Regrywalne anomalie GRE
Tak, dobrze przeczytaliście! Od teraz możecie powtarzać wasze nocne walki z upiorami, by zdobywać jeszcze więcej łupów! Po ukończeniu anomalii GRE możecie ją teraz ponownie uruchomić za pomocą znajdującego się tam panelu. Tym razem będzie to jednak aberracja GRE, która przyzwie jeszcze potężniejszego przeciwnika! Wejdźcie do gry i spróbujcie sami!

Nowe warianty przeciwników
Niestety po aktualizacji „Good Night, Good Luck” wyjce przestały mieć jakiekolwiek zastosowanie w grze. Postanowiliśmy to jednak szybko zmienić, wprowadzając następujące zmiany: pojawiać się on będzie za dnia, a jego krzyk będzie przyciągał do was wirale! Jego wycie nakłada na gracza efekt negatywny, dlatego najlepiej spróbować walki na dystans!

Rozbudowanie arsenału broni pozwoliło nam wprowadzić jeszcze ciekawszych przeciwników! Pierwszym z nich będzie opancerzony wiral! Napotykając go na swej drodze, uzbrój się w cierpliwość, gdyż jest to niezwykle wytrzymały przeciwnik. Kolejnymi nowymi przeciwnikami będą elektryczne warianty wirala i gryzonia. Te stwory z transformatorami w klatce piersiowej na pewno zrobią na was piorunujące wrażenie. Wirale będą losowo pojawiać się, gdy gracz zwróci uwagę wrogów, robiąc hałas lub wysadzając auto. Wyżej wymienione nowe warianty przeciwników są jedynie przedsmakiem tego, co niedługo trafi do gry!

Nie zdziwcie się też, słysząc, że niektórzy wrogowie próbują się z wami porozumieć, gdy patrzą w oczy śmierci. Najprawdopodobniej budzi to w nich ludzką cząstkę!

Ostateczne ciosy
Wrogowie zasługują na śmierć w wielkim stylu! W aktualizacji społeczności nr 3 wprowadzamy krwawe i brutalne egzekucje, dzięki którym spektakularnie wykończycie swoich przeciwników. Czasami, gdy ogłuszycie wroga, będziecie mieli okazję wykonać ostateczny cios. Nie wstydźcie się, wypróbujcie tę opcję! Chcemy rozwijać tę funkcję w kolejnych aktualizacjach!

Suwak pola widzenia na konsoli Xbox Series S
Ta funkcja od dawno migała wam kątem oka, jednak teraz możemy oficjalnie zapowiedzieć wprowadzenie suwaka pola widzenia na konsoli Xbox Series S! Wykorzystajcie możliwość zwiększenia swojego widzenia peryferyjnego i zyskajcie przewagę nad swoimi wrogami!

Halloween – wydarzenie
Powraca też wigilia Wszystkich Świętych! Przygotujcie się do polowania na dyniowe przemieńce, zjawowiedźmy i inne, nowe potwory, które pojawią się w grze podczas wydarzenia halloweenowego! Nie mogliśmy też przegapić tej okazji – Pechowy Baka również powraca w wielkim stylu, by pomóc wam podczas upiornych wyzwań! Dodatkowo ocaleńcy w mieście udekorowali swoje kryjówki, więc nie zapomnijcie zrobić sobie pamiątkowego zdjęcia w trybie fotograficznym!
Za ukończenie celu społeczności otrzymacie schemat „Koszmarnej rękawicy” – raz, dwa, trzy, Aiden patrzy!

Najważniejsze poprawki
Poza wspomnianymi wcześniej zmianami z radością informujemy was o wprowadzeniu kilku ważnych funkcji:
Noże, noże i jeszcze raz noże – w poprzedniej aktualizacji wprowadziliśmy niestandardowe animacje noży, dostępne podczas wydarzeń oraz w pakietach, a teraz do miasta trafią 4 nowe ostrza!
Usprawnienia transmogryfikacji – wiadomo, że niektórzy z pielgrzymów chcą zabijać, wyglądając przy tym szałowo, dlatego wprowadzamy nową funkcję ukrycia wyglądu danego przedmiotu (nie będziecie jednak w stanie zdjąć podstawowych łachmanów). Dodatkowo chcemy też wprowadzić nową opcję, zaproponowaną przez naszą społeczność, czyli możliwość schowania plecaka z paralotnią!
Rozbieranie przedmiotów na części – ta funkcja nie różni się od tej wprowadzonej do gry jakiś czas temu. Teraz możecie rozbierać przedmioty na części, by otrzymać potrzebny złom.
Osobisty bufet – potrzebujecie przekąski w biegu? Nie ma sprawy! Od teraz w mieście znajdziecie jedzenie. Złapcie w biegu chałwę, batoniki czekoladowe i pierniczki, by natychmiast przywrócić część zdrowia!
Usprawnienia deszczu – ulepszyliśmy efekty audiowizualne burzy i deszczu, sprawiając, że brzmią one jeszcze lepiej i wyjątkowo.
Stroje gońca i przywódcy gildii gońców – wszyscy wiedzą, że zawód gońca w postapokaliptycznym świecie pełnym zarażonych to ciężki kawałek chleba. Dlatego postanowiliśmy wam osłodzić jego trudy poprzez nowe stroje! Kończąc pierwsze zadanie dla gońców, otrzymacie podstawowy strój gońca. Jednak po wykonaniu całej serii zadań zdobędziecie strój przywódcy gildii gońców!
Poprawki poziomów legendy – chcemy, by poziomy legendy były łatwiejsze do zdobycia i zapewniały więcej nagród, dlatego wprowadzamy serię mniejszych zmian. Czujecie, że popełniliście błąd, przydzielając punkty? Nie martwcie się! W tej aktualizacji wprowadzamy możliwość zresetowania swoich poziomów legendy za 5000 złota. Oto wszystkie zmiany, które znajdą się w grze:
• zwiększenie przyrostu PD PL z różnych źródeł;
• zwiększenie efektów bonusów z umiejętności PL;
• obrażenia zwiększone przez efekt „Żartownisia” dotyczą też broni rzucanej;
• można wymienić trofea na PD PL;
• dodatkowo wprowadzamy też Legendarne Czwartki, kiedy to otrzymacie 2 razy więcej punktów doświadczenia poziomów legendy!

Opcje sortowania przedmiotów w schowku – koniec bałaganu w schowku! Dodaliśmy opcje sortowania, by łatwiej było wam się w nim odnaleźć. Wypróbujcie sami!
Usprawnienia gradacji kolorów – po wprowadzeniu „Ciemniejszych nocy” okazało się, że ta opcja gradacji nie różni się za bardzo od innych. Zgodnie z sugestią naszej społeczności postanowiliśmy zmienić opcje gradacji „Harran” i „Ziarnista”.
Czat tekstowy (tylko w wersji na PC) – wysłuchaliśmy próśb naszej społeczności i wprowadzamy do wersji na PC czat tekstowy, dostępny podczas trybu współpracy! Dajcie nam znać, co myślicie o tej funkcji!
P.S. Nie zalecamy korzystania z niego podczas nocnego pościgu, chyba że zależy wam na szybkiej teleportacji do kryjówki z ręki losowego przemieńca.
Efekt poświaty – nasza społeczność prosiła o możliwość wyłączenia tego efektu, dlatego postanowiliśmy wprowadzić tę opcję w aktualizacji społeczności nr 3. Usprawniliśmy nieco oświetlenie, by zbalansować efekt poświaty tak, by odpowiadał on graczom. Dodatkowo wprowadziliśmy więcej zaawansowanych opcji związanych z oświetleniem, czyli blask, promienie świetlne i efekt flary.

Dziękujemy za wasze opinie i pomysły, które udostępniacie na stronie „Community Ideas”! To dzięki wam i waszemu wsparciu wprowadziliśmy do gry tyle zmian i usprawnień!

Aktualizacja gry
Poza większymi nowościami zawartymi w letniej aktualizacji, które opisaliśmy powyżej, w grze pojawią się również następujące poprawki i ulepszenia:

Tryb współpracy
Zsynchronizowano animacje i moment wystrzeliwania przez przemieńce pocisków w kierunku gracza.

Rozgrywka
• Wiedźma reaguje na ciosy.
• Dodano czas „ładowania” wymagany do rzucenia bronią. Przedmioty nie powinny wam już wypadać z dłoni.
• Zmieniono czas wymagany do uzyskania złotego medalu w wyzwaniu „Wycisk w dżungli”.
• Naprawiono błędy, w wyniku których ostatni boss czasami utykał w animacji bezczynności.
• Naprawiono błąd, w wyniku którego modele NPC i Franka nachodziły na siebie w Rybim Oku.
• Gracz może podnieść rzucone bronie, które wylądują na krysztale laboratoryjnym.
• Naprawiono błąd, w wyniku którego gracze mogli „farmić” zarażonych w pewnym miejscu podczas pościgu 4. poziomu.
• Wprowadzono małe zmiany dotyczące automatycznego namierzania za pomocą łuku.
• Zmieniono prędkość ciosów podczas eliminacji, dzięki czemu gracz może teraz szybciej wrócić do gry po zakończeniu animacji.
• Naprawiono zachowanie latarek podczas przerywników filmowych.
• Zmniejszono wartość magnetycznego skoku podczas walki.
• Zmniejszono hałas w bezpiecznych miejscach.
• Możecie teraz przygwoździć przemieńców za pomocą potężnych broni, zmniejszając liczbę ciosów potrzebnych do zabicia ich.
• Zmieniono efekty przeciwników będących pod działaniem toksyny.
• Naprawiono błąd, w wyniku którego bronie wytwarzane przez rzemieślników miały mniejszą wartość obrażeń, niż było to zamierzone.
• Zmieniono statystyki broni z poprzednich wydarzeń oraz pakietów.
• Dodano cechę do talizmanu „Dying Laugh”, który zapewnia mu +4% premii do obrażeń.
• Podczas używania Blokującej Szarży i upadku z wysokości, możesz uderzyć przeciwnika w locie i odczepić się od niego.

Problemy techniczne
• Z powodu problemów ze stabilnością tymczasowo wyłączyliśmy dostępność trybu „Jakość” na XSX do czasu ich rozwiązania. W zamian gra będzie działać w trybie „Zrównoważonym”. Poinformujemy Was o postępach prac, gdy tylko pojawi się taka możliwość.
• W grze zostają ustawione odpowiednie ustawienia po zmianie z DX12 na DX11.
• Wibracje kontrolera działają na wszystkich platformach.
• Naprawiono błąd, w wyniku którego gracze mogli utknąć między skałami w jaskini podczas prologu.
• Naprawiono błąd, w wyniku którego tekstura wody psuła się podczas patrzenia na nią z pewnej odległości.
• Zoptymalizowano zasoby 3D niektórych budynków, wnętrz, turbin wiatrowych i nie tylko.
• Naprawiono błąd, w wyniku którego tekstury budynków nie wyświetlały się podczas patrzenia na nie z pewnej odległości.
• Umieszczanie przedmiotów w schowku nie resetuje już listy przedmiotów w ekwipunku.

INTERFEJS
• Naprawiono tłumaczenie tekstów liczników.
• Dostosowano tłumaczenie dialogów.
• Dostosowano rozmiar ikonek schematów.
• Gdy gracz wyłączy widoczność kompasu, ten pojawi się na rozszerzonym HUD.
• Dodano opcję wyłączenia celowników w ustawieniach HUD.
• Dodano możliwość wyłączenia „hitmarkera” podczas atakowania przeciwników.

Aktualizacja Społeczności nr 3 (1.13)

Inne wiadomości